Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / Foto kurz

Foto kurz

Workshop

Foto kurz | spisskanovaves.eu
Popis

Chceš vedieť ako vytvoriť umeleckú fotografiu bez drahého fotoaparátu? Viac sa dozvieš na fotokurze s Miroslavom Dibákom.

Fotografický kurz je určený pre začiatočníkov, ktorým už nestačí automatický režim vo svojom fotoaparáte. Cieľom je poskytnúť praktické informácie, ktoré aj niektorí pokročilí fotografi nevedia. Akcia bude prebiehať vždy v utorok v priestoroch Spišského kultúrneho centra a knižnice (Zimná 47) v Spišskej Novej Vsi.

Kurz pozostáva z 8 stretnutí, pričom každé stretnutie bude trvať 2 vyučovacie hodiny (45 min. x 2), aby účastník vedel prijaté informácie dobre vstrebať.  Je možné sa prihlásiť iba na konkrétny seminár, alebo vopred aj na celý kurz (70€). Účastnícky poplatok za jedno stretnutie je 10 € /osobu, ktorý sa zaplatí priamo na mieste.  Je potrebné sa prihlásiť vopred na tel. 053 4425250 alebo email: bukovinska@skcak.sk, pretože počet účastníkov je obmedzený (10 osôb).

Skúsený lektor Ing. Miroslav Dibák predstaví svet fotografie zrozumiteľným spôsobom tak, aby to pochopil každý jeden nadšenec fotografie a vedel tieto informácie  využívať aj v praxi.

 

1. časť: technické základy fotografie

10. 5. 2022 o 16.00  Vzájomný vzťah základných prvkov, ich vklad do tvorby fotografie (hĺbka ostrosti, uzávierka, svetelnosť, citlivosť atď.)

17. 5. 2022 o 16.00  Expozícia – vysvetlenie pojmu, meranie, význam pre fotografiu

24. 5. 2022 o 16.00  Svetlo, zdroje svetla, farba a kvalita, príslušenstvo aparátu a pod.

 

2. časť: základy tvorivej fotografie

31. 5. 2022 o 16.00  Kompozícia – základné pojmy a vzťahy (priestor, zlatý rez, výrez)

7. 6. 2022 o 16.00  Kompozícia – základné pojmy a vzťahy (farba, váha, uhol pohľadu, línie, objektív a jeho využitie)

21. 6. 2022 o 16.00  Svetlo a jeho využitie v tvorivej fotografii, spracovanie fotografie

28. 6. 2022 o 16.00  Záver, zhrnutie, otázky a diskusia (téma podľa záujmu)

Bližšie info
Zdielať na Facebooku

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.