Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / Letný bažant Kinematograf 2021

Letný bažant Kinematograf 2021

Kino

Letný bažant Kinematograf 2021 | spisskanovaves.eu
Popis

Radničné námestie - pred Redutou / 21:00

3. 8. 2021 /utorok / CESTA DO NEMOŽNA
Dobrodružný, SR, ČR, 90 min., MP-12
Milan Rastislav Štefánik bol prvý Slovák, ktorý podnikol cestu okolo sveta. Viac ráz zdolal Mont Blanc, prežil zostrelenie lietadla počas prvej svetovej vojny, bol intelektuál, vedec, vynálezca, astronóm, národný hrdina aj milovník žien a bonviván. Pred 100 rokmi všetci považovali jeho sny za utópiu, ale on sa nebál vykročiť do neznáma a uskutočniť svoj sen o oslobodení vlastného národa. Jeho životné osudy sa zdajú byť až neuveriteľné, veď to všetko dokázal jediný človek s podlomeným zdravím, pochádzajúci z najchudobnejších pomerov. Cesta do nemožna ako prvý slovenský film s množstvom náročných trikov rozpráva s vtipom o skutočných udalostiach a Štefánikových dobrodružstvách. Odhalíme neznáme momenty plné drám, emócií a humoru ako ich zažil a mohol zažiť sám M. R. Štefánik na svojej Ceste do nemožna.

4. 8. 2021 / streda / BOURÁK
Komédia, ČR, SR, 110 min., MP-12
Príbeh sa točí okolo Kamily, ktorá má 18 a je úplne zúfalá. Žije v meste, kde zdochol pes, práve prišla o prácu a má plné zuby svojich nedospelých rodičov. Jej otec, večný puberťák, kšeftuje s vrakmi áut a chodí ,,trsať,, rock´n´roll s babenkou, čo vyzerá ako zo starého amerického katalógu na podprsenky. Rezignovanú matku balí lokálny gangster, ktorému padol biznis, pretože mesto zakázalo hracie automaty. Kamila sa však nevzdáva a rozhodne sa o svoju rodinu a svoje šťastie zabojovať. Len musí presvedčiť mamu, aby otcovi konečne pristrihla tie jeho ,,vypelichané,, krídelká!

5. 8. 2021 / štvrtok / ŠARLATÁN
Životopisná dráma, ČR, SR, 118 min., MP12
Príbeh je inšpirovaný skutočnými osudmi liečiteľa Jana Mikoláška, na ktorého sa v priebehu niekoľkých desaťročí obracali s prosbou o pomoc státisíce ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev vrátane najvýznamnejších osobností politického a kultúrneho života.

6. 8. 2021 / piatok / 3BOBULE
Komédia, ČR, 100 min., MP-15
Honza a Klára sa stali majiteľmi vinárstva a rodičmi roztopašných dvojčiat. Každodenné starosti však dokážu byť občas nesmierne unavujúce, takže v manželstve im to teraz až tak neklape. Navyše prichádza rozhodujúci čas vinárskeho roka – vinobranie.

7. 8. 2021 / sobota / MEKY
Dokument, SR, 80 min., MP
Mekyho poznajú vďaka jeho hitom všetci. Jeho skutočný život však pozná len málokto. Podobá sa skvelej piesni, má strhujúci príbeh, tempo, emócie aj prekvapenia. Čo všetko postretlo Mekyho Žbirku od chvíle, keď po prvýkrát zobral do ruky gitaru, až do momentu, kedy svoj život odhalil filmárom? Film Meky rozpráva o úplnej oddanosti hudbe, o viere vo vlastnú cestu, hoci často viedla inokade, než mu všetci odporučili.

Zdielať na Facebooku