Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / M. Rázus: AHASVER

M. Rázus: AHASVER

Divadlo

M. Rázus: AHASVER | spisskanovaves.eu
Popis

Poetická hra s piesňami o láske a jej zmysle v živote každého človeka.

Podľa stredovekej kresťanskej legendy je Ahasver večne blúdiaci Žid, ktorého sprevádza kliatba nenachádzania pokoja a zmyslu života. V Rázusovej hre Ahasver zatracuje hlboký cit lásky, no na príklade troch ľúbostných príbehov velikánov svetovej literatúry – Petrarcu, Goetheho a Puškina autor zobrazuje, čo láska znamená a ako môže skončiť. Naozaj je to najrýchlejšia cesta do pekla alebo ten najušľachtilejší cit?

Súčasťou inscenácie bude aj sitespecific filmový záznam, ktorý Spišské divadlo odvysiela online. Inscenácia, ktorá bude obohatená autorskými piesňami a tancami, je zároveň venovaná 85. výročiu úmrtia Martina Rázusa, ktoré si pripomenieme v roku 2022. 

120 min. / vhodné od 15 rokov / v predstavení sa fajčí

Vstupenky si môžete rezervovať alebo zakúpiť aj online na webovej stránke Spišského divadla po kliknutí na konkrétne predstavenie: vstupenky online » » 

V prípade otázok alebo skupinových objednávok kontaktujte divadlo na tel. čísle 053/417 3275 alebo e-mailom na prevadzka@spisskedivadlo.sk.

Bližšie info
Zdielať na Facebooku

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.