Zatvoriť popup okno s vyhľadávaním
Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / Meine Jugend - Moja mladosť

Meine Jugend - Moja mladosť

Výstava

Meine Jugend - Moja mladosť | spisskanovaves.eu
Popis

Výstava fotografií z 20. až 30. rokov 20. storočia

Spišské kultúrne centrum a knižnica (SKCaK) a OZ PRO MEMORY vás pozývajú na vernisáž fotografií s názvom Meine Jugend, ktorá sa uskutoční dňa 4. mája 2023 o 17.00 hod. v priestoroch SKCaK.

Prameňom pre zostavenie výstavy fotografií rodáka zo Spišskej Novej Vsi, židovského klenotníka, hodinára a optika, Imricha Apfelbauma bol jeho osobný album s názvom MEINE JUGEND (Moja mladosť). Podľa albumu nesie názov výstava, ktorá prezentuje výber šesťdesiatich dobových fotografií z 20. až 30. rokov 20. storočia. Kurátorkou výstavy je PhDr. Ružena Kormošová, PhD.

Autorovi sa vďaka jeho bohatým aktivitám a záľube vo fotografovaní podarilo zdokumentovať časť histórie mesta Spišská Nová Ves. Výstava obsahuje vzácne fotografie portrétov dievčat, zatiaľ verejne neprezentované a nepublikované pohľady na mesto, autentické zábery Spišského hradu, najkrajšieho a najznámejšieho hríbovitého skalného útvaru na Slovensku Markušovského skalného hríbu. Návštevník na nej objaví zábery z turistických vychádzok a výletov I. Apfelbauma a jeho priateľov do Slovenského raja i Vysokých Tatier, z jeho horolezeckých aktivít. Kultúrny život predstavujú fotografie z majálesu spevokolu Dalarda, kabaretného vystúpenia a zábery z maškarného plesu. Milovníkov športu zaujmú fotografie z výstavby športového ihriska a športovej tribúny, tenisové kurty, pláž v Spišskej Novej Vsi, zábery z futbalových zápasov aj tenisových stretnutí. Keďže fotografie boli označené presným dátumom, pomerne presne približujú každodennosť rodiny Apfelbaumovej, ktorá zahynula v holokauste, jej príbuzných i známych a tiež významné udalosti mesta. 

Výstavu si môžete pozrieť do 2. júna 2023 vo foyer Spišského kultúrneho centra a knižnice (Zimná 47), vstup je voľný.

Viac informácii o podujatí Meine Jugend - Moja mladosť
Zdielať na Facebooku

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.