Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / MÚZEUM SPIŠA - aktuálne výstavy

MÚZEUM SPIŠA - aktuálne výstavy

Výstava

MÚZEUM SPIŠA - aktuálne výstavy | spisskanovaves.eu
Popis
 • PROVINČNÝ DOM V SNV – HISTÓRIA SPIŠA 
  Historická expozícia prezentuje bohatú históriu mesta Spišská Nová Ves, v rokoch 1774 - 1876 centra Provincie XVI spišských miest. Dominujú jej drevená maketa Provinčného domu, vyhotovená na základe plánov významného staviteľa F. Bartla z roku 1786, vzácna kolekcia barokových obrazov hodnostárov provincie z roku 1775, meštianska bytová kultúra z konca 19. a prvých desaťročí 20. storočia, ako aj mimoriadne cenné zbierky zo slávneho fotoateliéru G. Matza z prelomu 19. a 20. storočia.
 • UNIKÁTNE KACHLICE Z KLÁŠTORISKA
  Múzeum Spiša v tomto roku úspešne dokončilo realizáciu projektu reštaurovania 40 unikátnych kachlíc z archeologického výskumu zaniknutého kartuziánskeho kláštora v Letanovciach v polohe Kláštorisko. Výber kachlíc si môžete pozrieť v stálej expozícii História Spiša.

 • PRÍBEH JEDNÉHO ATELIÉRU
  Prehliadka novootvorenej časti stálej expozície História Spiša, ktorá predstaví meštiansku bytovú kultúru a významný fotoateliér Matz modernými technológiami s virtuálnou prehliadkou a s možnosťou fotenia v spišskom historickom fotoateliéri.

 • SAKRÁLNA VÝŠIVKA AKO KULTÚRNE DEDIČSTVO - do 30. 11. 2021 
  Výšivka, ako prejav náboženského cítenia a pokory pred životom svetským i duchovným, tvorí základ tejto výstavy. Každý exemplár, ktorý tvorí túto výstavu, je príbehom tvorcu výšivky a jeho rodiny, podáva svedectvo o osobných aj historických udalostiach. Výstava je tvorená z citov, pocitov, nádeje, šťastia i nešťastia, radosti i smútku, aby sme my, i naše deti, dokázali rozoznať dobré od zlého...

 • VLK DRAVÝ A JEHO POTOMKOVIA
  Obávaná šelma alebo vzácny živočích? Výstava vám predstaví mýtmi opradeného vlka dravého ako druh s nezastupiteľným miestom v našej prírode.

 • PRÍRODOVEDNÉ ZBIERKY POSLEDNÉHO DESAŤROČIA
  Majestátne kamzíky, roztomilé svište, vzácne minerály či motýle. Spoznajte predmety, ktoré v poslednom desaťročí obohatili prírodovedné zbierkové fondy.


Národopisné múzeum, Smižany

 • TO NAJ Z PRÍRODY SPIŠA 
  Objavte prírodu Spiša vďaka zaujímavostiam zo sveta rastlín, živočíchov a paleontológie.
 • EXPOZÍCIA ĽUDOVEJ KULTÚRY STREDNÉHO SPIŠA


Kaštieľ a letohrádok Dardanely, Markušovce

 • Expozícia historického nábytku
 • Osudy Máriássyovcov z markušovského kaštieľa
 • Expozícia klávesových hudobných nástrojov v letohrádku 


Kontakty a informácie:
 
tel. SNV: 053 442 37 57, kaštieľ Markušovce: 0917 746 339, Smižany: 0917 746 336
lektorky@muzeumspisa.com, kastiel@muzeumspisa.com, narodopis@muzeumspisa.com  

Bližšie info
Zdielať na Facebooku

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.