Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / O prírode v pivničke 33: Kabinety kuriozít

O prírode v pivničke 33: Kabinety kuriozít

Prednáška

O prírode v pivničke 33: Kabinety kuriozít | spisskanovaves.eu
Popis

Téma: Kabinety kuriozít a ich význam pri vzniku prírodovedných múzejných expozícií 

Múzeum Spiša vás pozýva na prednášku RNDr. Růženy Gregorovej, Ph.D., paleontologičky a geologičky Moravského zemského múzea v Brne, ktorá priblíži význam prírodovedných kabinetov.

Prírodovedné kabinety alebo kabinety kuriozít vznikali predovšetkým v období renesancie, ktoré je charakteristické obrovským záujmom o prírodné vedy a zberateľstvo. Na základe prírodovedných zbierok v týchto kabinetoch boli vydané rozsiahle encyklopédie zamerané na zoológiu, botaniku, mineralógiu a geológiu. Veľké množstvo zbierok sa zachovalo dodnes a tvorí základ zbierkových fondov mnohých prírodovedných múzeí.


Bližšie info: na tel. 053 442 3757, lektorky@muzeumspisa.com  

Bližšie info
Zdielať na Facebooku

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.