Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.
Komunitné centrum Ferčekovce
príprava projektu
Lokalita: Ferčekovce, Nitrianska ul., Spišská Nová Ves
Charakter stavby: novostavba
Predmetom riešenia je športovo-rekreačný areál, v rámci ktorého bude vybudované komunitné centrum. Toto centrum je navrhnuté z modulov (základ tvorí oceľový rám opláštený sendvičovým panelom), ktoré budú konštruované v prevádzke budúceho dodávateľa stavby a následne budú po častiach dovážané na pozemok, kde budú zmontované do celku. Pred samotnou montážou modulov, bude potrebné vykonať stavebné práce na dopravnej a technickej infraštruktúre areálu, t.j. vybudovanie prípojok elektrickej energie, vodovodu, kanalizácie atď. Zároveň budú vybudované základové pätky, na ktoré búdu jednotlivé moduly osádzané. Súbežne je možné budovať prvky drobnej architektúry a pridruženého ihriska. Výhodou takejto výstavby je, že areál sa môže budovať súbežne v relatívne krátkom čase, bez väčších zásahov do okolitého územia. Výstavbu tohto areálu možno odhadnúť na 4-8 mesiacov, čo je v porovnaní s klasickou výstavbou o polovicu kratší čas.
Ďalšou výhodou modulárnej výstavby je, že je ju možné v budúcnosti dopĺňať, prípadne meniť a tak na začiatok môže komunitné centrum mať napr. kapacitu len 20 ľudí, ale doplnením potrebných modulov túto kapacitu navýšiť. Aj preto táto štúdia rieši komunitné centrum ako variantné, t.j. variant A ako základný jednopodlažný, ktoré zadefinovalo mesto a variant B rozšírený dvojpodlažný, kde je kapacita zväčšená o ďalšie priestory, hlavne učebne, pretože možno očakávať, že popularita spoločného celoročného vzdelávania a stretávania bude v komunite žiadaná.
Autor projektu: Ing. arch. MartinPavlík 2022