Zatvoriť popup okno s vyhľadávaním
Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Otázky, námety a pripomienky

Vaše podnety

Slivko Peter

24.5.2023

Dobrý deň. Prečo sa nepokosila tráva na križovatke ulíc Ivana Krasku a Českosl.armady . Sme starší ľudia a tráva má už viac ako meter. Niekde už kosia pomaly druhýkrát . Nestačí len nakuknúť z konca ulice. Ďakujem

Dobrý deň, kosenie prebieha súbežne na viacerých lokalitách v rámci mesta, pričom je nasadená všetka technika, ako aj personál, ktorý zabezpečuje kosenie. Nakoľko rast trávy je ovplyvnený klimatickými podmienkami a predovšetkým v jarných mesiacoch nastane po dlho trvajúcich zrážkach a následne teplých dňoch rýchly nárast vegetácie, nie je technicky možné v krátkom čase zabezpečiť celoplošné pokosenie mesta. Samozrejme sa snažíme, aby boli všetky lokality pokosené v čo najkratšom možnom čase.

Hamrák Peter, Ing.
Mestský úrad
Štefánikovo nám. 1
052 70 Spišská Nová Ves
214 - 1. poschodie
tel.: 053 4152 228

email.: peter.hamrak@mestosnv.sk
Jozef

24.5.2023

Dobry den, Fercekovce maju jedno travnate ihrisko pre deti kde sa chodi kosit tak max. 2x za rok a je tam teraz uz polmetrova trava.. da sa to zlepsit? Je mozne aspon pozicat traktorik na kosenie? a ja to spravim kludne aj za vas bezplatne.. Vdaka.

Dobrý deň, do kosenia je zapojená všetka dostupná technika, ako aj personál. Kosenie je zabezpečené spoločnosťou MEPOS a mesto nedisponuje žiadnou voľnou technikou, ktorú by bolo možné zapožičať. Kosenie aktuálne prebieha súbežne na viacerých lokalitách v rámci mesta, samozrejme, budeme sa prioritne snažiť začať s kosbou na detských ihriskách.

Hamrák Peter, Ing.
Mestský úrad
Štefánikovo nám. 1
052 70 Spišská Nová Ves
214 - 1. poschodie
tel.: 053 4152 228

email.: peter.hamrak@mestosnv.sk
Monika Adamcová

22.5.2023

Dobrý deň, myslím, že okresné mesto by si zaslúžilo Tržnicu, trh na úrovni okresných miest, kde by ľudia z dedín mohli predávať prebytky vlastnej produkcie . Podporil by sa lokálny predaj, domáci pestovatelia, atmosféra mesta. Samozrejme, boli by to overení trhovníci, podľa vzoru Starej tržnice v BA. Ďakujem

Dobrý deň. Na Radničnom námestí v Spišskej Novej Vsi je zriadené trhové miesto - trhovisko viac ako 20 rokov. Jeho zriaďovateľom je mesto, ktoré zároveň vykonáva aj správu vrátane ambulantného predaja. Podľa zákona č. 178/1998 Z. z. o podmienkach predaja výrobkov a poskytovania služieb na trhových miestach a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov (ďalej len zákon) je toto trhovisko určené na predaj spotrebného tovaru v stánkoch s trvalým stanovišťom, ambulantný predaj potravinárskych a ostatných výrobkov, poskytovanie služieb určených zákonom a všeobecne záväzným nariadením mesta Spišská Nová Ves. Trhovisko prešlo rôznymi fázami vývoja. V súčasnom období už neslúži na predaj spotrebného tovaru v stánkoch s trvalým stanovišťom, tieto boli postupne zrušené (demontované) vzhľadom na klesajúci dopyt zo strany zákazníkov. V posledných rokoch je využívané v jarných, letných a jesenných mesiacoch na predaj kvetov, priesad, ovocia a zeleniny vrátane prebytkov z vlastnej poľnohospodárskej výroby. V zimnom období (cca 5 mesiacov) je záujem o predaj na trhovisku minimálny, občas ho využívajú 1 - 2 predávajúci. V súčasnom období rozsah trhoviska pokrýva záujem predajcov na predaj výrobkov vrátane prebytkov z vlastnej poľnohospodárskej výroby; mesto neeviduje zvýšený počet žiadateľov o takýto predaj. Na trhových miestach na území mesta Spišská Nová Ves sa môžu predávať po dohode s príslušnými orgánmi úradnej kontroly aj niektoré potravinárskeho výrobky a výrobky rastlinného a živočíšneho pôvodu. Trhovisko a priľahlé verejné priestranstvá sa nachádzajú v pamiatkovej zóne mesta Spišská Nová Ves a vzťahuje sa na nich základný dokument na ochranu pamiatkových hodnôt predmetného územia „Zásady ochrany pamiatkového územia: Pamiatková zóna Mesta Spišská Nová Ves – Aktualizácia 2015“. Toto územie ešte neprešlo "Regeneráciou námestia I. - IX. etapa". Pri príprave rekonštrukcie tejto časti mesta sa bude rozhodovať v zmysle predmetných "Zásad" aj o trhovom mieste - trhovisku s prihliadnutím na záujem a potreby obyvateľstva, sociálne a ekonomické aspekty nášho regiónu.

Sopková Brigita
Mestský úrad
Štefánikovo nám. 1
052 70 Spišská Nová Ves
112 - prízemie
tel.: 053 4152 127

email.: brigita.sopkova@mestosnv.sk
Marta Javorková

18.4.2023

Dobrý deň. Neviem či to adresujem správne. Zaujímalo by ma prečo cestovné poriadky MHD na linke č.9 uvádzajú trasu od AS do Embraka cez galériu a sídl. východ keď to nie je pravda a po Štef. nám. odbočujú rovno na Školskú ulicu. Ďakujem vopred za odpoveď.

Dobrý deň. Trasa konkrétneho cestovného poriadku akejkoľvek linky obsahuje všetky zastávky, ktoré daná linka obsluhuje. Či ju však obsluhuje konkrétny spoj upresňuje časový údaj pri danej zastávke. Pokiaľ časový údaj pri tej ktorej zastávke chýba a je tam zvislá čiara alebo vlnovka, to znamená, že spoj zastávku obchádza, resp. prechádza ňou. Vyhľadávač cp.sk Vám pomôže nájsť konkrétny spoj len so zastávkami, ktoré spoj reálne obsluhuje.

Peter PÁLFY
hlavný dispečer
eurobus, a.s. Košice
Dopravný závod Spišská Nová Ves

Erik

11.4.2023

Dobrý deň, za byt. družstvom na západe 1 je cesta v hroznom stave? Kedy sa plánuje oprava? Uz je to dlho tak..ďakujem

Dobrý deň. Snahou mesta bude zabezpečenie opravy miestnych komunikácií v rámci všeobecných vysprávok prostredníctvom spoločnosti MEPOS SNV, s. r. o. Predpokladaný začiatok realizácie asfaltérskych prác je určený počnúc 17. 4. 2023.

Holotňáková Zuzana, Ing.
Mestský úrad
Štefánikovo nám. 1
052 70 Spišská Nová Ves
25 - 2. poschodie
tel.: 053 4152 342

email.: zuzana.holotnakova@mestosnv.sk

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.