Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Otázky, námety a pripomienky

Vaše podnety

Peter

8.1.2020

Dobry den, chcel by som sa opytat, ci mesto este uvazuje o vybudovani dalsich workoutovych ihrisk na dalsich uzemiach mesta. Hlavne by ma zaujimal Madaras park, co je top idealne miesto pre tieto aktivity a tam si to priam pyta. Ak ide o financie, bohate by postacovala ovela jednoduchsia zostava, ako je na Mieri. Priklad: Radsej takuto na kazde sidlisko, resp. cast mesta https://www.cage-fitness.sk/wp-content/uploads/2018/10/2.jpg - ktora sa da mimochodom zriadit na kluc za 580eur, ako jedinu v celom meste (ihrisko na zapade v skole nepocitam, to nema nic s workoutovou zostavou), za ktoru sa utratili tisice. Vopred velmi pekne dakujem za odpoved.

Ďakujeme za prejavený záujem. Súhlasím s jednoduchšou zostavou. Podobnú sme objednali u dodávateľa ktorého uvádzate do mestskej časti Ferčekovce. Inštalovať by sa mala na jar tohto roku. O ďalšej inštalácií zatiaľ neuvažujeme.

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu
Slavomír

16.12.2019

Dobrý deň chcem sa opýtať prečo nie sú spoje prispôsobené na prestup tak aby sa stihli ľudia idú z prace a nie je možne stihnúť v sobotu spoj spoj č 12 do Novoveskej Huty keďže odchádza z aut.stanice 6:15 a z embraca tiež odchádza autobus 6:15, cez týždeň s tým nie je problém keďže z aut. Stanice spoj č.3 odchádza 6:20 takto strácate cestujúcich .

Uvedenou otázkou sme sa už zaoberali pred niekoľkými týždňami. V zastávke sídlisko Východ je čas prestupu medzi linkou MHD 14 z Embraca a linkou MHD 12 do Novoveskej Huty 3 minúty. Uvedený spoj nie je možné posunúť neskôr nakoľko by sa v opačnom smere rozviazal prípoj na rýchlik 602 smer Bratislava. Podľa dostupných informácii však ani v jednom prípade za posledné obdobie nedošlo k prípadu, žeby sa tento prestup nedal stihnúť. Mimo toho sme od 15. 12. 2019 zaviedli vodičom do palubných počítačov poznámku , že je nutné na spoj z Embraca počkať. 

Peter PÁLFY, hlavný dopravno-prevádzkový majster, eurobus, a.s. Košice
Viktor

5.12.2019

Dobrý deň. Mal by som dve otázky 1. V akom štádiu je rekonštrukcia futbalového štadióna ? 2. V akom štádiu je rekonštrukcia tzv baníckeho námestia konkrétne panelového chodníka ? Ďakujem

1. Na rekonštrukciu futbalového štadióna je aktuálne vydané stavebné povolenie. Zrealizované bolo verejné obstarávanie, po ktorom boli podané námietky zo strany súťažiacich. Aktuálne sú námietky v štádiu vyhodnocovania. 2. Rekonštrukcia tzv. Baníckeho námestia a taktiež rekonštrukcia nábrežia Hornádu spadá do projektu, s ktorým žiadame o dotačný príspevok. Aktuálne je v schvaľovacom procese.

Ing. Milan Mucha, vedúci oddelenia výstavby a dopravy, ŠFRB
Anna

5.12.2019

Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako si mám nastaviť TV Redutu na TV prijímači. Cez satelit, ale ktorý, frekvencia?

Programová služba televízie Reduta je vysielaná prostredníctvom digitálneho terestriálneho vysielača, a to na 32. kanáli - H polarizácia aj na 31. kanáli V polarizácia. Zároveň môžete sledovať online live stream na webovej stránke www.snv.sk. Prostredníctvom satelitu nevysielame. 

Marcel Blahut, BIC Spišská Nová Ves, s. r. o., TV Reduta
Radničné nám. 4
052 01 Spišská Nová Ves
tel.: +421 53 442 72 41, +421 903 614 133, +421 903 604 848
e-mail: tvreduta@tvreduta.sk
Michal

28.11.2019

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či vedenie mesta neuvažuje (po vzore iných miest) o zákaze parkovania dodávok na sídliskách. Prečo parkujú na sídliskách dodávky štátneho podniku Slovenská pošta?

mesto zriaďuje pracovnú skupinu, ktorá sa bude komplexne venovať parkovacej politike v meste Spišská Nová Ves. Súčasťou politiky bude aj riešenie problému s parkovaním nákladných vozidiel na sídliskách. Príprava parkovacej politiky si však svojím širokým záberom vyžaduje určitý čas pre následnú realizáciu v praxi. Verejnosť bude informovaná o výsledkoch prípravy.

Ing. Milan Mucha, vedúci oddelenia výstavby a dopravy, ŠFRB