Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Otázky, námety a pripomienky

Vaše podnety

Marian

3.2.2020

Dobrý večer, chcem sa Vás pekne opýtať, ako to vyzerá so 4 predloženými projektami, pričom jednému projektu už dotácia bola schválená v oblasti cyklotrás pre mesto Spišská, ktoré boli predložené minulý rok na dotáciu s eurofondov pre rozvoj vidieka, v akej fáze sa dané 3 projekty nachádzajú? Ďakujem za odpoveď.

Projekt

Cyklistická radiála: Duklianska ulica, železničná, autobusová stanica, sídlisko Západ I je po podpise Zmluvy o nenávratnom finančnom príspevku medzi mestom Spišská Nová Ves a Ministerstvom pôdohospodárstva SR ako riadiacim orgánom pre Integrovaný regionálny operačný program a aktuálne je pred vyhlásením verejného obstarávania.
Projekty:
Prestavba cyklochodníka pri bývalých kasárňach 1. etapa
Cyklotrasa Ferčekovce - Novoveská Huta
Ekologicky a bezpečne v Spišskej Novej Vsi
sú v procese odborného hodnotenia.  Ing. Darina Paveleková, vedúca referátu rozvoja mesta, MsÚ
Katarína

1.2.2020

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kto má na starosti rozmiestnenie kontajnerov na Topoľovej ul.? Od kedy záhadne zmizol kontajner (čierny) z vedľajšieho vchodu, je pred bytovkou č. 5, kde sú 2 ks čierne, neustále špina, keďže ľudia už nemajú kam dávať odpadky. Často sú sáčky s odpadom aj vedľa a bordel z toho je nielen pri kontajneroch, ale aj na ceste a na chodníku do byt. domu č. 5. Nielen že je z toho špina a zápach, ale obávam sa, že týmto štýlom si tu v blízkej budúcnosti začneme chovať potkany a pod. Taktiež niekto dal aj modrý a žltý kontajner od vedľajšieho vchodu pred vchod č. 5, kde už skoro týždeň je kontajner odstavený na chodníku do bytovky. Z akého dôvodu sa všetko dáva pred bytovku č. 5, kde stanovisko kontajnerov je v najotrasnejšom stave, kde je samé blato a je to preplnené? Pritom vedľa sú aj betón. kocky. Ďalej by som chcela upozorniť na pracovníkov, ktorí pracujú v mests. priestoroch na Topoľovej ul., že poniektorí by mohli dať neraz nohu z plynu, keď tu chodia s autami, aby nedošlo raz k nešťastiu, keď, nedajbože, vybehne nejaké dieťa na cestu alebo nejaký pes. Je tu totižto obytná zóna a nie pretekárska dráha. Ďakujem.

Dobrý deň, ďakujeme za upozornenie. Zodpovedných pracovníkov poučíme o dodržiavaní dovolenej rýchlosti. Odstránenie kontajnerov na Topoľovej ulici č. 3 bolo realizované z podnetu samotných občanov. Bolo to na základe požiadavky Mestského výboru č. 2 v apríli 2019 - uznesenie č. 34/2019. Z dôvodu opätovných požiadaviek mestského výboru na zníženie počtu kontajnerových stanovíšť, bolo v októbri 2019 pristúpené k ich zníženiu na Topoľovej ulici č. 1 - 5 a to tak, že sa stiahli zo stanovišťa Topoľová č. 3 2 ks kontajnerov BOBR 1100 na zmesový komunálny odpad, 1 ks kontajnera na plasty a 1 ks kontajnera na papier sa presunul k hniezdu na Topoľovej č. 5. Toto sa realizovalo v novembri 2019. Vývoz zmesového komunálneho odpadu je tu zabezpečovaný 3 x týždenne (Pon, Str, Pia), vývoz plastov 1 x týždenne (Sob) a vývoz papiera 1 x 2 týždne v zimných mesiacoch a v lete 1 x týždenne (Sob). Poriadok na stanovištiach je tu zabezpečovaný v pracovných dňoch aktivačnými pracovníkmi, resp. pracovníkmi spoločnosti MEPOS SNV, s. r. o.   Na základe skutočností budeme kontaktovať predsedu mestského výboru č. 2, aby prehodnotili svoju požiadavku.

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu, MsÚ
Ján

23.1.2020

Prečo podnikateľský subjekt Zlatá Pivnička, Letná 79/72, nemá vlastné kontajnery na komunálny odpad, ale fúrikmi vyváža odpad /sklo, papier a plasty/ do kontajneroch na Koceľovej medzi blokmi? Tam ich zaplní a zbytok uloží okolo a my sa musíme denne pozerať na ten bordel!

Ďakujeme za upozornenie. Daný podnet sme preposlali Okresnému úradu, ktorý má v kompetencii riešiť právnické osoby. Zároveň Prevádzka "Zlatá pivnička"  bola písomne vyzvaná na podanie oznámenia k miestnemu poplatku za zmesové komunálne odpady a na zjednanie nápravy vo svojom prístupe k nakladaniu s vytriedenými zložkami - papier, plasty, sklo. Prosíme však občanov, aby v prípade, ak prevádzka "Zlatá pivnička" aj napriek upozorneniu nakladá s odpadom v rozpore so zákonom, o tom bezodkladne informovali pracovníkov Mestskej polície na t. č. 159. 

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu, MsÚ S pozdravom Ing. Slavomír Krieger
Peter

8.1.2020

Dobry den, chcel by som sa opytat, ci mesto este uvazuje o vybudovani dalsich workoutovych ihrisk na dalsich uzemiach mesta. Hlavne by ma zaujimal Madaras park, co je top idealne miesto pre tieto aktivity a tam si to priam pyta. Ak ide o financie, bohate by postacovala ovela jednoduchsia zostava, ako je na Mieri. Priklad: Radsej takuto na kazde sidlisko, resp. cast mesta https://www.cage-fitness.sk/wp-content/uploads/2018/10/2.jpg - ktora sa da mimochodom zriadit na kluc za 580eur, ako jedinu v celom meste (ihrisko na zapade v skole nepocitam, to nema nic s workoutovou zostavou), za ktoru sa utratili tisice. Vopred velmi pekne dakujem za odpoved.

Ďakujeme za prejavený záujem. Súhlasím s jednoduchšou zostavou. Podobnú sme objednali u dodávateľa ktorého uvádzate do mestskej časti Ferčekovce. Inštalovať by sa mala na jar tohto roku. O ďalšej inštalácií zatiaľ neuvažujeme.

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu
Slavomír

16.12.2019

Dobrý deň chcem sa opýtať prečo nie sú spoje prispôsobené na prestup tak aby sa stihli ľudia idú z prace a nie je možne stihnúť v sobotu spoj spoj č 12 do Novoveskej Huty keďže odchádza z aut.stanice 6:15 a z embraca tiež odchádza autobus 6:15, cez týždeň s tým nie je problém keďže z aut. Stanice spoj č.3 odchádza 6:20 takto strácate cestujúcich .

Uvedenou otázkou sme sa už zaoberali pred niekoľkými týždňami. V zastávke sídlisko Východ je čas prestupu medzi linkou MHD 14 z Embraca a linkou MHD 12 do Novoveskej Huty 3 minúty. Uvedený spoj nie je možné posunúť neskôr nakoľko by sa v opačnom smere rozviazal prípoj na rýchlik 602 smer Bratislava. Podľa dostupných informácii však ani v jednom prípade za posledné obdobie nedošlo k prípadu, žeby sa tento prestup nedal stihnúť. Mimo toho sme od 15. 12. 2019 zaviedli vodičom do palubných počítačov poznámku , že je nutné na spoj z Embraca počkať. 

Peter PÁLFY, hlavný dopravno-prevádzkový majster, eurobus, a.s. Košice