Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Otázky, námety a pripomienky

Vaše podnety

Brano

11.3.2022

Kedy konečne bude spristupnený most pre pešich pri lidli a z cesty odstranene tie plastove somariny.

Dobrý deň, oficiálnemu odovzdaniu lávky nás pribrzdili potrebné úpravy projektovej dokumentácie, nakoľko realizovaná lávka vychádzala z výherného alternatívneho riešenia. Prosíme obyvateľov ešte o strpenie, lávka je priechodná avšak je potrebné aj oficiálne je skolaudovať.

Mucha Milan, Ing.
Mestský úrad
Štefánikovo nám. 1
052 70 Spišská Nová Ves
26 - 2. poschodie
tel.: 053 4152 332

email.: milan.mucha@mestosnv.sk
Dušan

2.3.2022

Dobrý večer.Chcem sa opýtať či mesto neplánuje obnoviť,vymaľovať a popripade niečo nové dorobiť na detskom ihrisku za bytovkou na Brezovej 15,lebo to nebolo roky upravované a je v zlom stave a pre deti nebezpečné si myslím a bývam tu a mam malé deti a bolo by dobré,aby sa mali kde hrať a nemuseli chodiť dalej na detské ihriská.Dakujem za odpoved.

Dobrý deň, aktuálne prebieha odstraňovanie nevyhovujúcich prvkov na sídlisku Mier, následne budeme pokračovať aj v iných častiach mesta. Súbežne budeme pracovať na obnove tých prvkov, kde je to možné, ako aj osádzať nové prvky. Samozrejme, pri osádzaní nových prvkov musíme brať do úvahy dostupnosť detských ihrísk v danej lokalite a počet nových prvkov a ich umiestňovanie bude závisieť od schválenej 1. zmeny rozpočtu, ktorá bude v budúcom mesiaci. Každopádne spomínaná lokalita je v našom pláne určená pre detské ihrisko.

Hamrák Peter, Ing.
Mestský úrad
Štefánikovo nám. 1
052 70 Spišská Nová Ves
214 - 1. poschodie
tel.: 053 4152 228

email.: peter.hamrak@mestosnv.sk
Miroslav

5.2.2022

Dobrý deň; chcem poukázať na problém parkovania na Koceľovej ulici pred vchodom č. 15 a 13. Samozrejme beriem do úvahy problém nájsť niekedy voľne parkovacie miesto na uvedenej ulici ale vždy sa dá odparkovať niekde poblizku. Problém s parkovaním má len majiteľ bieleho vozidla značky BMW SN888DX. Jednosmerná Cesta pred vchodmi č. 15 a 13 je dosť úzka a v prípade parkovania vozidiel na oboch stranách cesty je prejazd komplikovaný hlavne teraz v zimnom obdobi. Nehovoriac o prejazde vozidiel záchranných zložiek. Videl som ako išla sanitka a veľmi pomaly a opatrené prechádzala, čo niekedy môže byt otázka života a smrti. Nehovoriac ak by náhodou začalo horieť, neviem si predstaviť ako by tam došli požiarnici. Vrátim sa späť na začiatok. Majiteľ bieleho BMW i napriek vyzvam, ignoruje požiadavku aby tam neparkoval. Ničí trávnik a zeleň, ktorú si vlastníci bytov na.vlastne náklady vysadili. Mnohokrát parkuje na chodníku. Viac krát sme volali hliadku mestskej polície, ktorá to dokázala vyriešiť mnohokrát na diaľku, lebo som videl z okna ako dotyčný pán preparkoval auto bez toho aby sa tu objavila polícia. Keď som opäť volal na políciu ako to vyriešili, len som dostal výhovorky že čo oni zmôžu s parkovaním ( dotyčný pán presunul auto z jedného chodníka na druhý). Po druhom telefonáte sa už objavili aj policajti. Mám pocit že mestská polícia ignoruje naše sťažnosti i napriek opakovaným výzvam alebo vôbec nemá záujem danú vec riešiť. Tak či onak, majiteľ jedného vozidla komplikuje život celej ulici.

Dobrý deň prajem, ďakujem za túto informáciu , o tomto OMV počujem po prvý krát a vec budem okamžite riešiť. Na miesto bude vyslaná hliadka MsP, v prípade porušenia právnych noriem vec bude riešená. Keď by sa vec opakovala, žiadam oznamovateľa ihneď volať na kl. 159 operačné stálej služby, na miesto bude znova vyslaná hliadka MsP, v prípade žiadnej nápravy ma, prosím, kontaktujte.

Chroust Ľubomír, Mgr.
Školská 1
052 01 Spišská Nová Ves
Školská ulica 1
tel.: 053 4422 032

email.: lubomir.chroust@mestosnv.sk
Anna

13.1.2022

Dobrý deň, možno to nie je vo Vašej kompetencii, ale jedná sa o parkovisko/cestu pred Materskou školu, Z.Nejedlého. Ešte pred opravou, mohli autá prechádzať/odchádzať spred školky medzi dvoma budovami, ktoré stoja pred spomínanou školkou. Po oprave... sa tam urobil obrubník, a to sťažilo situáciu pre rodičov, ktorí každé ráno vozia detičky do školky. Je problém tam cúvať, otáčať sa resp odísť od školky. Predtým autá vlastne mohli prejsť medzi tými dvomi budovami.

Dobrý deň, v prvom rade si treba uvedomiť, že daný prejazd bol v minulosti riešený po zeleni, ktorá už bola užívaním znehodnotená. Osadením obrubníkov tak pribudli parkovacie miesta z oboch strán. Taktiež z technologického hľadiska nebolo možné vykonať zemné práce nakoľko sa tam nachádza trafostanica a trasuje k nej v tomto úseku vedenie. Prekládka nebola možná, resp. by rekonštrukciu parkoviska predražila do astronomických čísel. Taktiež pri zvážaní detí do škôlky je potrebné vozidlo zaparkovať tak ako je potrebné, čiže zaparkovať, aby nebola ohrozená plynulosť premávky a bezpečnosť chodcov. V jarných mesiacoch pribudne vodorovné značenie, čo uľahčí vodičom parkovanie. Parkovanie pozdĺž chodníka, resp. čiastočne na chodníku nebolo veľmi bezpečné, nakoľko z poza týchto odstavených vozidiel môžu vbehnúť deti rovno pred auto. Chápem, že ráno sa všetci ponáhľajú do práce a činnosť s odprevádzaním svojich ratolestí do škôlky by skrátili na minimálny možný čas, ale máme za to, že v prvom rade je dbať na bezpečnosť chodcov a taktiež aj samotné parkovisko po realizácii značenia získa úplne inú kultúru aká tam bola do minulého roka. Ďakujem za pochopenie. S úctou Ing. Milan Mucha vedúci oddelenia výstavby a dopravy, ŠFRB Mestský úrad Spišská Nová Ves Štefánikovo námestie 1 052 75 Spišská Nová Ves --------------------------------------------------- tel.: 053/4152332 mobil: 0917 127 750 email.: milan.mucha@mestosnv.sk

Mucha Milan, Ing.
Mestský úrad
Štefánikovo nám. 1
052 70 Spišská Nová Ves
26 - 2. poschodie
tel.: 053 4152 332

email.: milan.mucha@mestosnv.sk
V

28.12.2021

Dobrý deň, situácia s parkovaním na Topoľovej ulici je neúnosná čo nie je tajomstvom. Avšak pravidelné parkovanie na zeleni a na chodníku za panelovými blokmi č.1 a č.3 Topoľovej ulice (aj napriek privolanej mestskej polícii) je arogancia a porušovanie zákona keďže daný chodník nie je bezprostredne spojený s cestnou komunikáciou, nehovoriac o tom že títo vodiči sa chodia otáčať na zeleň k ďalším vchodom. Zem sa tam prepadáva vzniká blato a celá zeleň je zničená. Nebolo by riešením osadenie stĺpikov oddeľujúcich daný chodník od priľahlého chodníka s cestou čo by zabránilo takémuto parkovaniu? Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň prajem, vec preveríme, ale teraz v tomto období, keď je na trávnatej ploche vrstva snehu, nemôžeme to riešiť ako zákaz státia na zeleni. Nechal som si vyhotoviť hliadkou MsP z miesta priestupku fotodokumentáciu a budem písomne informovať majiteľov OMV o zjednaní nápravy. S pozdravom.

Chroust Ľubomír, Mgr.
Školská 1
052 01 Spišská Nová Ves
Školská ulica 1
tel.: 053 4422 032

email.: lubomir.chroust@mestosnv.sk

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.