Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.
Vaše podnety
-
Jilemnickeho ul.
18.3.2014
Dobrý deň, chceli by sme sa opýtať, kedy mienia prísť pracovníci orezať brezu na Ul. P. Jilemnickeho č. 11? Naposledy sa nám sľúbili, že prídu s plošinou a orežú ju. To nie je normálne, že sa len sľubujú a niet ich. Konáre máme pomaličky na oknách, nehovoriac, že ako začnú rásť aj listy, budeme musieť zas celé leto trpieť peľ. Vetrať sa nedá, lebo plno lístia máme hneď v bytoch, deti majú alergie, hniezda sú narobené na konároch v blízkosti okien. Prosíme, posúrte našu žiadosť, kým sa ešte dá aspoň orezať, keď nie zrezať!
O spomínanej breze vieme. Keďže zákon povoľuje výrezy do konca marca, celá činnosť sa sústreďuje na výrezy. Od 1. 4. 2014 sa činnosť presunie na orez a na túto dobu je naplánovaný aj orez spomínaného stromu. Ak spoločenstvo bytov chce uskutočniť výrez, je potrebná žiadosť s podpismi dotknutých obyvateľov alebo zápis z domovej schôdze a doručiť ju na MsÚ oddelenie komunálneho servisu.
PaedDr. Ján Olejník, vedúci oddelenia komunálneho servisu, MsÚ -
L.
18.3.2014
Dobrý deň, mal by som zopár otázok, čo sa týka odpadového hospodárstva mesta: 1. Obyvatelia, ktorí separujú odpad, sú zvýhodnení čo sa týka poplatkov za komunálny odpad? 2. Zberný dvor - dovolím si tvrdiť, že tretina objemu dovezeného na ZD sa dá ešte vyseparovať, nedá sa s tým nič robiť? 3. Mne osobne vadí, ak vidím našich spoluobčanov, ktorí tam rozoberajú staré drevené okná, pričom rámy si berú na kúrenie - smrad z farieb a rozpúšťadiel následne zamoruje mesto, dokedy??? Vyberajú si tam lepšie pneumatiky, diely z elektroniky, atď. Už to nie je v takom hojnom počte, ale je to na dennom poriadku. PS: Je úsmevné, keď pri narodení dieťaťa dôjde domov po týždni najprv šek na zaplatenie komunálu a až tak pozvánka na privítanie nového obyvateľa mesta. Nešlo by to opačne?
1. Na základe separácie a získania finančných prostriedkov z predaja produktov je cena za komunálny odpad v SNV dlhodobo jedna z najnižších na Slovensku. Takéto úvahy sú správne, ale ako zabezpečiť rozlíšenie, kto separuje a kto nie, nie je tak ľahko vyriešiť. 2. Odpad dovezený na zberný dvor sa separuje a zabezpečuje sa jeho ďalšie spracovanie alebo odborná likvidácia cez špecializované firmy. 3. Pracovnici zberného dvora majú zákaz vydávať neoprávneným odberateľom všetok odpad, ktorý bol privezený na uloženie v zbernom dvore. Situácia, že príde skupina, ktorá vyžaduje vydanie hlavne dreva na pálenie sa dosť často opakuje. Rieši sa to zásahom mestskej polície, ale často po príchode hliadky je skupina preč alebo sú to maloletí.
PaedDr. Ján Olejník, vedúci oddelenia komunálneho servisu, MsÚ -
Jilemnickeho ul.
14.3.2014
Dobrý deň, chceli by sme sa informovať, kedy prídu pracovníci orezať brezu z Ul. P. Jilemnického č. 2, sídl. Mier? Naposledy, ako tu boli, sľúbili, že prídu s plošinou, pretože konáre nám zasahujú pomaličky do okien. Do dnešného dňa neprišli a čo chvíľa bude zastavené zrezávanie. Dúfame, že nás nečaká ďalšie leto so zatvorenými oknami, keďže deti majú alergie a nehovoriac, že na konároch si robí vtáctvo hniezda. ĎAKUJEME ZA POROZUMENIE A ZA VYBAVENIE NAŠEJ ŽIADOSTI. S pozdravom.
O spomínanej breze vieme. Keďže zákon povoľuje výrezy do konca marca celá činnosť sa sústreďuje na výrezy. Od 1. 4. 2014 sa činnosť presunie na orez a na túto dobu je naplánovaný aj orez spomínaného stromu. Ak spoločenstvo bytov chce uskutočniť výrez je potrebná žiadosť s podpismi dotknutých obyvateľov alebo zápis z domovej schôdze a doručiť ju na MsÚ oddelenie komunálneho servisu.
PaedDr. Ján Olejník, vedúci oddelenia komunálneho servisu, MsÚ
-
Dušan
11.3.2014
Dobrý deň. Ako cestujúceho MHD ma zaujíma, prečo dnes ráno vynechal spoj č. 9 o 5.35 hod. z autobusovej stanice do Embraca. Cestu do zamestnania som spolu s ďalšími troma kolegami nakoniec absolvoval v taxíku. Ďakujem za odpoveď.
Dňa 11. 3. 2014 bol tento spoj skutočne vynechaný z viny vodiča, pričom dispečer v službe nevedel o tom, že vodič spoj svojvoľne vynechal a nemohol zariadiť náhradu. Vzhľadom na iné porušenia Pracovného poriadku našej spoločnosti sme s vodičom ku 12. 3. 2014 rozviazali pracovný pomer. Cestujúcim sa za vzniknutú situáciu hlboko ospravedlňujeme.
Ing. Peter Koreň, vedúci osobnej dopravy, eurobus, a. s., DZ SNV
-
Lucia
4.3.2014
Vážené mestské zastupiteľstvo. Zaujímalo by ma, ako budete riešiť dosť nechutný problém, ktorý sa každoročne vyskytuje v letných mesiacoch a ktorý už bol, bohužiaľ, na hanbu mesta, prezentovaný na celoslovenskej úrovni. Mám na mysli každoročné letné kúpanie sa pri Fľudri. Dovoľte, aby som Vám priblížila situáciu. Most cez Fľuder je veľmi dôležitou a frekventovanou spojnicou pre peších chodcov medzi sídliskom Mier a sídliskom Západ. Navyše, v danej oblasti sa nachádza pár obytných a zároveň obývaných rodinných domov a tiež záhradkárska oblasť. Všetci títo ľudia sú každoročne obťažovaní niekedy až stovkou kúpajúcich sa, ktorí svoje okolie obťažujú každodenne v letných mesiacoch od 10:00 do približne 19:00. Obťažujú nie len svojim krikom (hociktorý psychológ Vám potvrdí, že taký intenzívny hluk, ako je v lete pri Fľudri počas viacerých dní, ktorých je bohužiaľ neúrekom, sa rovná psychickému teroru), ale aj tým, že sa tam tí ľudia pohybujú, polehávajú, človek, ktorý chce cez Fľuder prejsť ich musí obchádzať, niektorí z kúpajúcich sa premávajú na autách alebo bicykloch vo vysokej rýchlosti (čím nie len ohrozujú bezpečnosť chodcov, ktorí tade prechádzajú, ale aj víria prach, ktorý znečisťuje ovzdušie a ohrozuje zdravie okoloidúcich a okolobývajúcich a ničia cestu, ktorá je nespevnená, ktorú využívajú záhradkári a majitelia blízkych garáží, ktorí si túto cestu musia každoročne svojpomocne opravovať). Najhoršie na tom všetkom je však zrejme to, že stovka kúpajúcich využíva okolitú prírodu a oba konce mostu ako verejné WC, často krát exkrementy skončia uprostred mosta a celá oblasť je v horúcom počasí doslova zamorená nenormálnym zápachom, z ktorého sa všetkým dvíha žalúdok. Nehovoriac o tom, že podľa nariadenia mesta je kúpanie sa vo vodných tokoch mesta zakázané. V tomto čase sú príslušníci MsP aktívni, pri nahlásení nelegálneho kúpania sa prídu, ale vzhľadom na svoje obmedzené možnosti a neozbrojenosť väčšinou nič nezmôžu. Minulého roku tu pár krát zasahovala aj štátna polícia, ktorá aspoň dosiahla na krátky čas poriadok. Zaujíma ma preto, aké opatrenia (stavebné alebo iné) plánuje mesto urobiť, aby zabránilo tejto vulgárnej, nechutnej, zahanbujúcej a zdravie ohrozujúcej každoročne sa opakujúcej záležitosti. Vopred ďakujem za odpoveď. Lucia
Mestská polícia, samozrejme, aj v tomto roku bude mať jednu zo svojich priorít dodržiavanie verejného poriadku, čistoty v tejto lokalite. Dôraznejšie budeme upozorňovať najmä maloletých a mladistvých, ktorí túto lokalitu využívajú. Aj obsahu podania je vidieť, že sme si svoju povinnosť riadne plnili, ale hliadka permanentne nemôže sa venovať iba tejto lokalite.
JUDr. Michal Komara, PhD., náčelník MsP v SNV -
František
25.2.2014
Dobrý deň, rád by som sa dozvedel, či v najbližšom čase vedenie mesta uvažuje o zriadení Denného stacionára pre seniorov, teda starších občanov mesta, ktorí síce ešte nepotrebujú regulárnu sociálnu alebo zdravotnú opateru, avšak najmä pre značne zníženú mobilitu im chýba častejší kontakt a hlavne komunikácia so svojimi rovesníkmi. Ich rodinní príslušníci by ich tam radi priviezli a aj odviezli späť do ich obydlí. Nebolo by možné uvažovať hoci aj len o vytvorení takýchto podmienok v Domove dôchodcov, kde by sa takíto seniori mohli pravidelne stretávať napríklad dopoludnia alebo popoludní, poprípade aj v kombinácii s poskytnutím jedla (samozrejme za úplatu)? Kluby dôchodcov takúto možnosť neposkytujú a dokončenie zariadenia na Slovenskej ulici je v nedohľadne.
Mestu Spišská Nová Ves bola rozhodnutím príslušného ministerstva na účely rekonštrukcie Domova dôchodcov na Brezovej ulici a Zariadenia opatrovateľskej starostlivosti na Slovenskej ulici pridelená finančná podpora z európskych fondov v roku 2011. Víťazom verejného obstarávania na túto spoločnú investíciu sa stala firma Eurobuilding, a. s., Bratislava. Investície podporované z európskej únie sú prísne sledované z pohľadu oprávnenosti vynaložených prostriedkov a majú samozrejme svoje časové obmedzenia. Spolupráca medzi Eurobuildingom, mestom a príslušným ministerstvom bola od začiatku veľmi komplikovaná. Časový sklz 1 rok so začatím stavby spôsobený dodávateľom sa nepodarilo dobehnúť. Mesto preto uprednostnilo 90%-tnú rozostavanosť Domova dôchodcov na Brezovej ulici, na ktorom sa pracovalo za prevádzky, namiesto objektu na Slovenskej ulici, kde nie sú umiestnení odkázaní sa sociálnu službu. Súčasný stav nie je dobrou vizitkou predovšetkým Eurobuildingu, keďže pre pokračovanie v stavbe bolo zo strany mesta urobené maximum. Momentálne sme v štádiu zdĺhavých rokovaní medzi dodávateľom a ministerstvom. Zatiaľ však nedošlo k ukončeniu zmluvných záväzkov a preto mesto nemôže v prácach pokračovať. Vaša informácia o potrebách takéhoto zariadenia asi nie je celkom správna, o čom svedčia štatistiky vyťaženosti Domova dôchodcov na Brezovej ulici. Mesto pokračuje v snahe a v hľadaní efektívneho a zmysluplného využitia momentálne rozostavaného a sanovaného objektu. Ďakujeme za Vaše pochopenie.
Ing. Jela Bednárová, prednostka MsÚ -
OLGA
12.2.2014
Dobrý deň. Vážené vedenie mesta, dovoľte mi vyjadriť svoj názor v otázke bezlepkového stravovania pre deti v MŠ a ZŠ. Je veľmi chvályhodné, že mesto myslelo na pribúdajúci počet týchto detí a určilo školu, ktorá varí bezlepkovú stravu. Nie najšťastnejší bol už výber školy, mohla to byť niektorá zo škôl v centre mesta pre lepší prístup pre každého (aj napr. pre deti dochádzajúce z dedín). Obraciam sa na Vás s otázkou, či by nebolo možné zabezpečiť rozvoz stravy podľa rozpisu prihlásených detí aj za podmienok, že by sa to premietlo do ceny stravnej jednotky (jednalo by sa len o obedy). Je dosť náročné zabezpečiť denne doma tak rôznorodú stravu (iná polievka, iné hlavné jedlo). Nie je ľahké pre 4-roč. dieťa prijať úplnú zmenu stravovania a ešte aj zmenu kolektívu, keďže celiakia u detí je aj o psychike... Poznám z nášho okolia ešte tri prípady, kedy sa matky radšej podujali variť pre dieťa a neprekladať ho do inej škôlky, keďže mu nechceli pridávať ďalšie stresy. Pre nášho syna by to už bola tretia škôlka v poradí. Navyše, táto škôlka s bezlep. stravou, nazývaná aj zdravotná, je určená hlavne pre deti s oslabenou imunitou a častými respiračnými ochoreniami (čo nie je náš prípad), pokiaľ mám dobré informácie. Možno by bolo lepšie, keby sa na tento problém hľadelo očami detí, čo je pre nich najlepšie v ich zložitej situácii, a to ponechať ich v ich pôvodných kolektívoch. Ďakujem Oľga K.
Od školského roku 2010/2011 ponúkame pre deti a žiakov navštevujúcich MŠ a ZŠ možnosť diétneho stravovania. V MŠ P. Jilemnického 2 poskytujeme bezlepkovú a diabetickú diétu, v ZŠ Z. Nejedlého 2 poskytujeme bezlepkovú diétu a v ZŠ Komenského 2 diabetickú diétu.
Problémom však je, že od začiatku je počet detí a žiakov, ktorí odoberajú diétnu stravu veľmi nízky. V materskej škole sú to každoročne 2 – 3 deti a v základných školách po 5 – 6 žiakov. Pre taký nízky počet detí – hlavne v uvedenej MŠ, je veľmi ťažké a tiež nákladné pripravovať stravu. Zabezpečiť treba pestrosť stravy, dodržiavať predpísanú štruktúru jedálneho lístka a to tak, aby sa druhmi jedál veľmi nelíšil od jedálneho lístka zdravých detí. Pre zabezpečenie podávania diétnych jedál musia byť vhodné materiálno–technické a pracovné podmienky, personálne zabezpečenie (preškolený personál, aby mal dostatočné odborné vedomosti), zásobovacie možnosti vhodnými potravinami, zvýšené náklady na výrobu jedál a podobne. Preto sa v rámci celej SR postupuje pri zavádzaní diétneho stravovania tak, že zriaďovateľ školskej jedálne podľa podmienok zariadenia školského stravovania a záujmu zákonných zástupcov detí a žiakov požadujúcich diétne stravovanie určí školskú jedáleň, ktorá bude poskytovať diétne stravovanie. Z uvedených dôvodov nie je možné, aby sa diétne jedlá pripravovali vo všetkých stravovacích zariadeniach pre 1 alebo 2 deti. Podľa platnej legislatívy MŠVV a Š SR je poplatok za diétne stravovanie o 20 % vyšší ako pri bežnom stravovaní. V ostatných školách, ktoré nezabezpečujú (nevaria) diétne jedlá, je možné zabezpečiť diétne stravovanie donáškou stravy a to tak, že zákonný zástupca dieťaťa/žiaka, alebo žiak prinesie ráno stravu do školského stravovacieho zariadenia, odovzdá stravu personálu, ktorý ju odloží do chladiaceho zariadenia a v čase obeda túto stravu dieťaťu naloží na tanier, ohreje a dieťa/žiak ju môže ju zjesť v školskej jedálni. Túto možnosť využívajú len 3 deti MŠ a 3 žiaci ZŠ v rámci celého mesta. Aj napriek nedostatočnému počtu stravníkov diéty stale varíme, aby sme vyhoveli tým rodičom, ktorí prejavili seriózny záujem. Z uvedeného vyplýva, že pri tak nízkom záujme rodičov o školské diétne stravovanie v súčasnosti neuvažujeme o rozvoze diétnej stravy. Ako sme uviedli len 6 detí, ktoré majú celiakiu alebo diabetes, si donášajú stravu v obedároch do MŠ/ZŠ. Vozidlo, ktoré by stravu roznášalo zo stravovacieho zariadenia, kde sa pripravuje, do ostatných škôl musí byť špeciálne upravené, schválené RÚVZ, vozidlo aj obsluha musí spĺňať podmienky HACCP. Existuje ešte možnosť, a to, aby si rodičia pre svoje dieťa zabezpečili prevoz stravy zo stravovacieho zariadenia, kde sa diétne jedlá pripravujú do MŠ/ZŠ, ktoré jeho dieťa navštevuje. Ing. Eva Vargová, odd. školstva, MsÚ -
Bibiana
10.2.2014
Dobrý deň. Už dlhšiu dobu je rozkopaný chodník smerom od kruhového objazdu od Tesca na Ulicu J. Matušku. Kto je zodpovedný za úpravu chodníka do pôvodného stavu? Alebo kompetentní čakajú, kým sa tam stane nejaké nešťastie?
Prekopávka na Nábreží Hornádu je povolená pre firmu SPOJSTAV, s. r. o., od 16. 12. 2013. Spätné úpravy budú vykonávané po zimnom období do termínu 31. 5. 2014. Do doby vykonania spätných úprav je žiadateľ povinný zabezpečiť bezpečnosť a údržbu prekopávok. Konečná úprava bude vykonaná do pôvodného stavu s úpravou zo zámkovej dlažby.
Ing. Peter Susa, vedúci oddelenia výstavby a dopravy, MsÚ Predmetný chodník bol už opravený.
Mesto Spišská Nová Ves
-
Ján
24.1.2014
Mám niekoľko otázok a rád by som vedieť na nich odpoveď a možno, že to bude zaujímať aj mnohých spoluobčanov. 1. Rád by som sa spýtal ako často by mali zasadať mestské výbory? 2. Ako prebiehajú voľby do výborov? 3. Ak výbor celý rok nezasadá je predseda výboru nejako sankcionovaný, alebo aj odvolaný a kým? 4. Dáva výbor avízo na stránkach mesta kedy a kde sa bude rokovať a či bude mať prístup verejnosť? 5. Ak v lokalite nejakého výboru je všetko v poriadku a niet čo riešiť výbor nemusí zasadať? Na záver už len aby mi mesto zverejnilo tento príspevok, pretože sa stáva, že sa nezverejní, či už nedopatrením, alebo zámerne. Otázky ktoré som napísal sa týkajú hlavne mestského výboru č.8 pod vedením PhDr. Miroslav Semeš, PhD. Ďakujem
Mestské zastupiteľstvo zriaďuje podľa potreby, alebo ak to ustanovuje osobitný zákon, ďalšie svoje orgány, najmä komisie MsZ, mestskú políciu, mestský hasičský zbor a iné stále alebo dočasné výkonné a kontrolné orgány a určuje im náplň práce. Takýmito orgánmi sú v meste Spišská Nová Ves komisie MsZ, mestský úrad, mestská polícia, poslanecké kluby, mestský hasičský zbor a v zmysle § 23 zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v platnom znení aj mestské výbory, ktorých je v našom meste 9. Mestské výbory reprezentujú obyvateľov územného obvodu a podieľajú sa na samospráve mesta, tým, že zabezpečuje úlohy zverené mu orgánmi mesta, organizuje účasť občanov na riešení úloh rozvoja mesta, uplatňuje potreby, záujmy a podnety občanov v orgánoch mesta atď. ·
k otázke č. 1 – ako často by mali zasadať mestské výbory? V zmysle čl. 7 § 5 ods. 13 platného Štatútu Mesta Spišská Nová Ves sa pracovné schôdze mestského výboru konajú podľa potreby, najmenej raz za dva mesiace. Na prerokúvanie dôležitých otázok môže mestský výbor zvolať vo svojom obvode verejné zasadnutie za účasti občanov územného obvodu mestského výboru a vedenia mesta. · k otázke č. 2 – ako prebiehajú voľby do výborov? Členmi výborov sú všetci poslanci mestského zastupiteľstva, odborníci a občania bývajúci v územnom obvode mestského výboru. Počet členov mestského výboru je 9. Predsedom je spravidla poslanec MsZ. Predsedov a podpredsedov schvaľuje MsZ. Predseda zastupuje výbor navonok, riadi a organizuje jeho prácu, zvoláva a riadi jeho schôdze a kontroluje plnenie prijatých opatrení, organizuje spoluprácu s orgánmi mesta a mestského zastupiteľstva. Podpredseda zastupuje v plnom rozsahu predsedu počas obdobia, keď tento zo závažných dôvodov nemôže vykonávať svoju funkciu. Deľbu činnosti medzi ostatnými členmi organizuje mestský výbor na základe miestnych podmienok a potrieb so zreteľom na počet svojich členov a veľkosť územného obvodu. · k otázke č. 3 – ako je sankcionovaný, alebo aj odvolaný a kým predseda výboru v prípade, že výbor celý rok nezasadá? Štatút Mesta Spišská Nová Ves vo svojich ustanoveniach neukladá žiadne sankcie za porušenie povinností predsedu, podpredsedu a členov mestského výboru. Rovnako tak nie je upravený ani spôsob ich odvolania. Doposiaľ sme nezaznamenali žiaden podnet, ktorým by občania poukazovali na nedostatočnú činnosť mestského výboru v ich územnom obvode. Je potrebné si uvedomiť, že predsedom mestských výborov je vo väčšine poslanec MsZ, to znamená, že má možnosť v prípade naliehavých potrieb predložiť požiadavky aj na zasadnutiach mestského zastupiteľstva. · k otázke č. 4 – zverejňuje mesto miesto, čas konania mestského výboru a prístup verejnosti na týchto zasadnutiach na svojej webovej stránke? Mesto Spišská Nová Ves na svojej webovej stránke v časti „Aktuality“ zverejňuje minimálne 3 dni pred dňom konania mestského výboru pozvánku na zasadnutie mestského výboru s uvedením miesta a času konania. Všetky zasadnutia mestských výborov sú verejné a máte právo sa ich ako občan nášho mesta patriaci do daného územného obvodu zúčastniť. Zamestnanci mesta – mestského úradu v niektorých prípadoch dokonca pozvánku zverejňujú aj na úradnej tabuli resp. nástenke, ak daný územný obvod takou disponuje, prípadne aj na nástenke Slovenskej pošty. Zápisnice z jednotlivých zasadnutí sú taktiež zverejňované na web stránke mesta, v sekcii samospráva – mestské výbory. · k otázke č. 5 – ak v lokalite nie sú žiadne problémy a niet čo riešiť, nemusí výbor zasadať? Štatút Mesta Spišská Nová Ves neustanovuje žiaden dôvod, pre ktorý by sa zasadnutie mestského výboru nemalo uskutočniť. Možno teda konštatovať, že na túto otázku sa vzťahuje rovnaká odpoveď ako v prípade otázky č. 1. Minimálne jedenkrát ročne sa koná zasadnutie vedenia mesta s predsedami mestských výborov, na ktorom sa prerokúvajú predložené prioritné požiadavky mestských výborov, ktoré budú v danom kalendárnom roku zabezpečované z rozpočtu mesta. Veríme, že sme na Vaše otázky poskytli dostatočnú, jasnú a zrozumiteľnú odpoveď. Základnou metódou práce každého výboru je spoločné prerokúvanie dôležitých otázok a úloh na pracovných schôdzach a osobný styk s občanmi, preto si vážime Váš záujem podieľať sa na riešeniach jednotlivých problémov nášho mesta. Týmto Vás zároveň srdečne pozývame na zasadnutia mestského výboru, ktoré sa konajú vo Vašom územnom obvode.
PhDr. Ján Volný, PhD., primátor mesta -
Eva
20.1.2014
Dobrý deň. Nemôžete niečo urobiť s partiou alkoholikov a bezdomovcov, ktorí už rok žijú v kríkoch pri zimnom štadióne? Celé dni tu sedia na múriku, opíjajú sa a obťažujú okoloidúcich. Žobrú tu peniaze na alkohol, hlavne od žien a detí. Z kríkov a zelene urobili obrovské smetisko a pod mostom majú svoje WC. Ženy a deti sa tadiaľ už boja chodiť. Títo bezdomovci vytvárajú veľmi zlý obraz nášho mesta, hlavne pred športovcami a fanúšikmi z iných miest.
Ďakujeme za Váš podnet. O probléme sme informovaní, avšak pokiaľ nikoho neobťažujú, príp. nenarúšajú verejný poriadok, nie je možné ich postihovať. Napriek tomu razantne zvýšime monitorovanie v tejto lokalite a verím, že dôjde k náprave existujúceho stavu a Vašej spokojnosti.
JUDr. Michal Komara, PhD., náčelník MsP v SNV