GALÉRIA UMELCOV SPIŠA - aktuálne výstavy

Typ podujatiaVýstava

Obrázok podujatia GALÉRIA UMELCOV SPIŠA - aktuálne výstavy

Popis

AKTUÁLNE VÝSTAVY: 

ĽUBO STACHO: MODLITBA / SACRAL ELEMENTUM V.
Chronologická projekcia autorovho diela s akcentom na duchovné odkazy od klasickej fotografie po nové média v tematickom dialógu a v rozsahu piatich dekád tvorby. Výstava reflektuje duchovnú podstatu tvorby a záujem o zobrazenie sakrálnych tém vo vybraných cykloch. Kurátorky: Lucia Benická – GUS, Monika Stacho.

HELMUT BISTIKA: HERZLICHT. NOCH IMMER WICHTIG / STÁLE DÔLEŽITÉ
Hľadanie slobody v tvorbe a živote prostredníctvom hry, kde haptická kvalita nájdených materiálov odkazuje na dotyk ako dôležitý aspekt fyzického a psychického liečenia (sa). Kurátorka: Katarína Balúnová – GUS.

TOMÁŠ CETERA: GLOB/LOK
Záznamy glokálnych fragmentov získané ponorením sa do bytových jednotiek pitoreskných susedov. Zberateľské, chovateľské a poľovnícke vášne odzrkadľujú širšie spoločenské vzťahy a stávajú sa zámienkou na vytváranie nových konšpiračných teórií. Kurátorka: Katarína Balúnová – GUS.

 

STÁLE EXPOZÍCIE: 

TERRA GOTHICA
Gotická cesta v obrazoch je založená na prezentácii diel zo zbierkového fondu galérie s gotickou tematikou. 45 vybraných umelcov, pochádzajúcich prevažne z regiónu Spiš.

JOZEF HANULA
Stála expozícia prezentuje 5 nosných okruhov Hanulovej tvorby zo zbierok galérie, ktoré chronologicky sledujú maliarove tvorivé začiatky, vývoj a vrchol tvorby, ako aj poslednú tvorivú fázu.

ZÁHRADA UMENIA
V súvislosti s dokončením rekonštrukcie objektu galérie na Zimnej ul. č. 47 v rokoch 1994 – 1996 bolo vypracované architektonické riešenie na realizáciu galerijnej Záhrady umenia.


EXTERIÉROVÉ VÝSTAVY:  

ZÁHRADA UMENIA / Stála exteriérová expozícia 16 sôch zo zbierky.  POMNÍK CSONTVÁRYHO / Pamätná busta maliara vo faksimílii J. Kerényiho. ZO ZBIERKY GALÉRIE / Banerová výstava 19 diel zo zbierky. PETER SMIK: KRABICE & KLOBÚKY & SRDCIA / Keramické diela z fundusu galérie.

 
Informácie/kontakt:
Galéria umelcov Spiša, Zimná 46, Spišská Nová Ves
Tel. 053 4174 621, 0910 873 046

Viac informácii o podujatí GALÉRIA UMELCOV SPIŠA - aktuálne výstavy
Zdielať na Facebooku