AMC TRIO & ANDY MIDDLETON

Typ podujatiaDivadlo

Obrázok podujatia AMC TRIO & ANDY MIDDLETON

Popis

Jazzový koncert skvelého amerického saxofonistu Andyho Middletona a úspešnej slovenskej kapely AMC trio.

Andy Middleton je americký saxofonista, ktorý hrá na altsaxofón od 9 rokov. Spolupracoval s hudobníkmi ako Dave Holland, Ralph Towner, John Abercrombie, Ricchie Beirach a iní. Hral v Big Bande Lionela Hamptona a v Bob Mintzer Big Band. Od konca osemdesiatych rokov viedol vlastné kvarteto. Middleton nahral pod svojím menom tri albumy. V roku 2006 sa presťahoval do Viedne, kde učí na Music and Arts University of Vienna. Amc trio hrá od roku 1993. Špecializujú sa na vlastný repertoár, pričom v ich hudbe cítiť vplyvy aj iných hudobných žánrov ako je pop, klasika, folklór, rock a pod. V roku 2006 vydali svoje prvé CD Thor-Iza v triu. Odvtedy vydali ďalšie albumy vždy s atraktívnymi hudobnými hosťami: Ulf Wakenius, Randy Brecker, Philip Catherine, Eric Marienthal, Regina Carter a iní. V roku 2013 vyhralo Amc Trio cenu Rádio Head Award za svoj album One Way Road To My Heart, ktorý nahralo s legendou Randy Breckerom.

75 min. 

Vstupenky si môžete rezervovať alebo zakúpiť aj online na webovej stránke Spišského divadla po kliknutí na konkrétne predstavenie: vstupenky online » »  

V prípade otázok alebo skupinových objednávok kontaktujte divadlo na tel. čísle 053/417 3275 alebo e-mailom na prevadzka@spisskedivadlo.sk.

Viac informácii o podujatí AMC TRIO & ANDY MIDDLETON
Zdielať na Facebooku