B. Ahlfors: ALE, ALE, PANI PLUKOVNÍKOVÁ ALEBO POPOL A PÁLENKA

Typ podujatiaDivadlo

Obrázok podujatia B. Ahlfors: ALE, ALE, PANI PLUKOVNÍKOVÁ ALEBO POPOL A PÁLENKA

Popis

HOSŤ V SPIŠSKOM DIVADLE

Komédia, ktorá vám dá chuť do života.

Umelecká agentúra LECA uvádza svetovo úspešnú čiernu komédiu jedného z najúspešnejších škandinávskych dramatikov Bengta Ahlforsa. V pomerne čiernej komédii o manželstve, vzťahu rodičov a dospelých detí, urne s popolom, domácej pálenke a starostlivo utajených plánoch, ktoré nakoniec aj tak vyjdú najavo, exceluje v hlavnej úlohe Božidara Turzonovová. Hra z pera súčasného fínskeho autora sa odohráva v jednej trochu pomätenej rodine. Svojrázna pani plukovníková sa rozhodne, že si urnu svojho práve zosnulého manžela odnesie z cintorína domov, čo vnukne jej potomkom nápad, ako sa zmocniť dedičstva po svojom otcovi. Pretože im k utajenej realizácii plánu chýba dôvtip, skončí všetko krachom a celá hra nečakaným happy-endom. Popri hereckej legende Božidare Turzonovovej divákov iste potešia ďalšie herecké osobnosti ako Karol Čálik v úlohe „pána z minulosti“, Katarína Mrázová v úlohe naivnej pomocníčky v domácnosti, ktorá ale vie oveľa viac, než by ste vôbec čakali, Oľga Belešová ako dcéra pani plukovníkovej, bigotná veriaca a napriek tomu niekoľkokrát rozvedená s mnohými deťmi, Peter Trník ako syn pani plukovníkovej, Lucia Vráblicová ako mnohokrát rozvedená „dáma“ a Přemek Boublík v úlohe psychiatra. 

100 min. 

Vstupenky si môžete rezervovať alebo zakúpiť aj online na webovej stránke Spišského divadla po kliknutí na konkrétne predstavenie: vstupenky online » »  

V prípade otázok alebo skupinových objednávok kontaktujte divadlo na tel. čísle 053/417 3275 alebo e-mailom na prevadzka@spisskedivadlo.sk.

Viac informácii o podujatí B. Ahlfors: ALE, ALE, PANI PLUKOVNÍKOVÁ ALEBO POPOL A PÁLENKA
Zdielať na Facebooku