Cestovateľský festival CESTOU NECESTOU

Typ podujatiaPrednáška

Obrázok podujatia Cestovateľský festival CESTOU NECESTOU

Popis

OZ Cestou necestou vás srdečne pozýva na cestovateľský festival Cestou necestou v Kantina PUBe v Spišskej Novej Vsi. Tešiť sa môžete na 10-dňovú stopovačku ostrovom večnej Jari – Madeirou a 4-mesačnú cestu po Južnej Amerike od Kolumbie po Bolíviu. 

19:00 Stopom naprieč Madeirou za 10 dní

Plán je jasný. Prejsť portugalský ostrov, známy aj ako Ostrov večnej jari, stopom a vidieť čo najviac. Po pristátí lietadla v hlavnom meste Funchal prechádzame na pešo dvoma najvyššími horami Madeiry, Pico Ruivo a Pico Areiro, s batohmi na pleciach a pokračujeme ďalej po pobreží doslova celého ostrova. Stopli sme už turistov, starého pána, ktorý si sem prišiel užiť dôchodok ale aj Madeirčana, ktorý nerozumel anglicky a namiesto polhodiny cesty nás vozil dve hodiny stredom ostrova a pozval nás na tradičný madeirský nápoj Poncha. O 12-tej na obed. Bez raňajok. Napriek tomu, že celú cestu stopujeme, sme nevynechali ani jedno miesto, ktoré sme mali na zozname a minuli sme naozaj smiešnu sumu. Navyše, túto exotiku si môžete užiť po novom veľmi jednoducho s priamymi letmi už aj vy. O tom viac na prednáške.

20:30 4 mesiace, 4 krajiny Južnej Ameriky

Pojem digitálne nomádstvo je vo svete už zabehnutým trendom, no na Slovensku sa s ním ešte stále zoznamujeme. Možnosť pracovať odkiaľkoľvek na svete sme využili aj my. S jednosmernou letenkou sme pristáli v kolumbijskej Bogote bez jasného plánu. Vzniklo z toho 4-mesačné dobrodružstvo, počas ktorého sme prešli od Kolumbie, cez Ekvádor, Peru až do turistami málo navštevovanej Bolívie. Príďte spoznať tieto krajiny, ich špecifiká, rozdielnosť a atmosféru a inšpirujte sa cestami, ktoré môžete podniknúť aj vy. Ak nemáte odvahu vyraziť na vlastnú päsť, môžete vyraziť s nami. Prejdeme kokaínovým kráľovstvom – Medellínom, okolo najvyšších paliem na svete, pozrieme sa na ekvádorské vodopády a vulkány, peruánske Machu Picchu či jazero, kde sa narodilo Slnko.

Viac informácii o podujatí Cestovateľský festival CESTOU NECESTOU
Zdielať na Facebooku