Zatvoriť popup okno s vyhľadávaním
Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / Cestovateľský festival CESTOU NECESTOU

Cestovateľský festival CESTOU NECESTOU

Prednáška

Cestovateľský festival CESTOU NECESTOU | spisskanovaves.eu
Popis

OZ Cestou necestou vás srdečne pozýva na cestovateľský festival Cestou necestou v Kantina PUBe v Spišskej Novej Vsi. Tešiť sa môžete na 10-dňovú stopovačku ostrovom večnej Jari – Madeirou a 4-mesačnú cestu po Južnej Amerike od Kolumbie po Bolíviu. 

19:00 Stopom naprieč Madeirou za 10 dní

Plán je jasný. Prejsť portugalský ostrov, známy aj ako Ostrov večnej jari, stopom a vidieť čo najviac. Po pristátí lietadla v hlavnom meste Funchal prechádzame na pešo dvoma najvyššími horami Madeiry, Pico Ruivo a Pico Areiro, s batohmi na pleciach a pokračujeme ďalej po pobreží doslova celého ostrova. Stopli sme už turistov, starého pána, ktorý si sem prišiel užiť dôchodok ale aj Madeirčana, ktorý nerozumel anglicky a namiesto polhodiny cesty nás vozil dve hodiny stredom ostrova a pozval nás na tradičný madeirský nápoj Poncha. O 12-tej na obed. Bez raňajok. Napriek tomu, že celú cestu stopujeme, sme nevynechali ani jedno miesto, ktoré sme mali na zozname a minuli sme naozaj smiešnu sumu. Navyše, túto exotiku si môžete užiť po novom veľmi jednoducho s priamymi letmi už aj vy. O tom viac na prednáške.

20:30 4 mesiace, 4 krajiny Južnej Ameriky

Pojem digitálne nomádstvo je vo svete už zabehnutým trendom, no na Slovensku sa s ním ešte stále zoznamujeme. Možnosť pracovať odkiaľkoľvek na svete sme využili aj my. S jednosmernou letenkou sme pristáli v kolumbijskej Bogote bez jasného plánu. Vzniklo z toho 4-mesačné dobrodružstvo, počas ktorého sme prešli od Kolumbie, cez Ekvádor, Peru až do turistami málo navštevovanej Bolívie. Príďte spoznať tieto krajiny, ich špecifiká, rozdielnosť a atmosféru a inšpirujte sa cestami, ktoré môžete podniknúť aj vy. Ak nemáte odvahu vyraziť na vlastnú päsť, môžete vyraziť s nami. Prejdeme kokaínovým kráľovstvom – Medellínom, okolo najvyšších paliem na svete, pozrieme sa na ekvádorské vodopády a vulkány, peruánske Machu Picchu či jazero, kde sa narodilo Slnko.

Viac informácii o podujatí Cestovateľský festival CESTOU NECESTOU
Zdielať na Facebooku

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.