Cestovateľský festival CESTOU NECESTOU

Typ podujatiaPrednáška

Obrázok podujatia Cestovateľský festival CESTOU NECESTOU

Popis

OZ Cestou necestou vás srdečne pozýva na cestovateľský festival Cestou necestou v Kantina PUBe v Spišskej Novej Vsi. Tešiť sa môžete na zážitky Marcela z divokej Patagónie a s fotografom Gabom navštívime rozprávkové Faerské ostrovy.

18:05 Marcel El Mundo Fronko – 6 týždňov v Patagónii

Patagóniu navštívil počas trojmesačnej cesty Južnou Amerikou, počas ktorej tu strávil 6 týždňov. Absolvoval niekoľkodňové túry v Cerro Castillo, El Chaltén a Torres del Paine, cestoval stopom, spal v stane, varil v ešuse, raz sa skoro utopil, druhý krát spadol zo skaly, niekoľko nocí sa klepal zimou, ale všetko to stálo za to. Miesta, ktoré navštívil, boli tie najkrajšie, aké kedy videl, stretol mnoho zaujímavých ľudí, ale hlavne si užíval nádhernú divokú prírodu Patagónie.

19:20 Gabo Antal – Dychberúce Faerské ostrovy

Ako fotograf vždy obdivoval krásu severských krajín. Dramatické počasie, nádherné fjordy, dychberúce útesy a zážitky, na ktoré do konca života nezabudne. Predstaví vám ostrovy, kde žije viac oviec, ako ľudí, kde vám domáci naservírujú baranie gule ako pochúťku na privítanie a prezradia, čo robia počas dlhých zimných večerov, ako netradične oslavujú svoj národný deň, ale aj o tradícii lovenia veľrýb. Na týchto ostrovoch ide čas pomaly, cítite sa tu ako v skanzene, všade zarastené domčeky, pobehujúce ovce, nádherné kopce a neskutočné túry. 

Viac informácii o podujatí Cestovateľský festival CESTOU NECESTOU
Zdielať na Facebooku