Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / GALÉRIA UMELCOV SPIŠA - aktuálne výstavy

GALÉRIA UMELCOV SPIŠA - aktuálne výstavy

Výstava

GALÉRIA UMELCOV SPIŠA - aktuálne výstavy | spisskanovaves.eu
Popis

Aktuálne výstavy: 

NADIA ROVDEROVÁ: FOTOFATAL & SUZANNE PASTOR: PASTORAL 

Intermediálny dialóg fotografie, objektov a inštalácií je prvou spoločnou prezentáciou autoriek na Slovensku. Vizuálna poézia N. Rovderovej vo „fotografických maľbách“ je konfrontovaná s foto-objektmi a experimentmi S. Pastor. Cyklus výstav Dvojice.

UČITELIA I DEJATELIA 

Ivan Bobula, Anna Fedáková, Marián Hennel, Štefan Hudzík, Zdeněk Jeřábek, Eva Končeková, Otto Korkoš, Peter Krupa st., Emil Labaj, Rudolf Rabatin, Imrich Svitana, František Žoldák
Pocta umeleckej činnosti 12-tich pedagógov a osobností kultúry, výtvarne pôsobiacich na Spiši. Cyklus výstav Téma. 

ROLAND NEUPAUER: TIME LOOP 

Inšpirácie medzi prírodnou krajinou a civilizáciou trhových mechanizmov a kryptomien. Konštrukcie a dekonštrukcie obrazov v poslednej tvorbe autora. Cyklus výstav Profily. 


Stále výstavy: 

JOZEF HANULA  
Stála expozícia prezentuje 5 nosných okruhov Hanulovej tvorby zo zbierok galérie, ktoré chronologicky sledujú maliarove tvorivé začiatky, vývoj a vrchol tvorby na prelome 19. a 20. storočia, ako aj poslednú tvorivú fázu – sakrálne realizácie.   

TERRA GOTHICA
Gotická cesta v obrazoch je založená na prezentácii diel zo zbierkového fondu galérie s gotickou tematikou. 45 vybraných umelcov, pochádzajúcich prevažne z regiónu Spiš, zachytáva na obrazoch a v kresbách architektonické skvosty ako veduty, interiéry miest i konkrétnu spišskú krajinu. Expozícia prezentuje 37 výtvarných diel v maľbe a plastike od 23 autorov.

ZÁHRADA UMENIA A GALÉRIA PRI DUFARTE
Záhrada umenia / Stála exteriérová expozícia 16 sôch zo zbierky.
Pomník Csontváryho / Pamätná busta maliara vo faksimílii J. Kerényiho.
Zo zbierky galérie. Banerová výstava 19 diel.
Peter Smik: Krabice & Klobúky & Srdcia. Keramické diela z fundusu galérie.

Informácie/kontakt:
Galéria umelcov Spiša, Zimná 46, Spišská Nová Ves
Tel. 053 4174 621, 0910 873 046

Bližšie info
Zdielať na Facebooku

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.