Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / Historickým vláčikom do Slovenského raja

Historickým vláčikom do Slovenského raja

Iné

Historickým vláčikom do Slovenského raja | spisskanovaves.eu
Popis

V nedeľu 15. mája 2022 sa môžete previezť historickým vláčikom zo Spišskej Novej Vsi na juh Slovenského raja - vystúpiť môžete pri Dobšinskej ľadovej jaskyni alebo na Dedinkách.

Tí, ktorí sa v sobotu 14. mája nedostanú na podujatie "S Bobinou údolím Hornádu", majú o deň neskôr možnosť odviezť sa tou istou súpravou tvorenou trojicou drevených vagónikov z obdobia Rakúsko-Uhorska. Vláčik pôjde zo Spišskej Novej Vsi až do Tisovca, s možnosťou vystúpiť v Slovenskom raji. V úseku Spišská Nová Ves - Margecany bude v čele vlaku historický elektrický rušeň "Bobina", od Margecian ho vystrieda 30-ročný novoveský jubilant - rušeň "Favorit". Jazda je JEDNOSMERNÁ, naspäť môžu cestujúci využiť bežné spoje alebo pešiu turistiku.

CESTOVNÝ PORIADOK:

Spišská Nová Ves - odchod 8:00
Margecany - príchod 8:45 / odchod: 9:20
Dedinky - príchod 11:20
Dobšinská Ľadová Jaskyňa - príchod 11:30

CENA: dospelí: 5 €, zľavnený 3 € (dôchodcovia, ZŤP, študenti, deti 6-15 rokov)

TIP NA VÝLET:

Výlet vláčikom môžete spojiť s návštevou Dobšinskej ľadovej jaskyne, ktorá bude práve v nedeľu 15. 5. otvorená prvýkrát v tomto roku. Zdatnejší turisti zvládnu návrat do Spišskej Novej Vsi pešou turistikou z Dediniek naprieč Slovenským rajom cez Geravy, Predný Hýľ, Klauzy a Tomášovskú Belú na Čingov.

Bližšie info
Zdielať na Facebooku

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.