Jesenissimo - výstava fotografií

Typ podujatiaVýstava

Obrázok podujatia Jesenissimo - výstava fotografií

Popis

Výstava fotoobrazov Ivy Liptákovej pri príležitosti jej 60. narodenín. 

Spišské kultúrne centrum a knižnica vás pozýva na vernisáž fotoobrazov Ivy Liptákovej s názvom Jesenissimo, dňa 7. 9. 2023 o 17.00 hod. vo výstavných priestoroch SKCaK, na Zimnej 47 v Spišskej Novej Vsi. 

Fotografickú tvorbu Ivy charakterizuje kultivovaná obraznosť, lyrická vizualita a snová poetika, ktorá sa zakladá na nezvyčajných asociáciách, pričom centrom pozornosti je žena. 

Na výstave s názvom Jesenissimo budete mať možnosť vidieť dve kolekcie diel z tvorby Ivy Liptákovej. Prvá časť výstavy sa odprezentuje vo foyer SKCaK a pozostáva z 36 fotografií žien, ktoré boli vytvorené na základe autorkiných pocitov z poézie Daniely Dubivskej. Iva tu zobrazuje ženu ako silnú osobnosť a jej spôsob vysporiadania sa so životnými situáciami, čo je v kontraste so symbolickou abstraktnou imagináciou. Druhá kolekcia diel premenila výstavnú miestnosť na meditačnú – relaxačnú, kde si návštevník po spracovaní silných dojmov z prvej kolekcie len sadne, vydýchne a užíva si radosť z umenia. 

Autorka získala v priebehu rokov veľa ocenení, hlavne v poslednom období, čo zreteľne potvrdzuje jej dozrievanie a umelecký vývoj vo fotografickej tvorbe. 

Výstavu si môžete pozrieť do 31. 10. 2023 v priestoroch SKCaK na Zimnej 47.

Viac informácii o podujatí Jesenissimo - výstava fotografií
Zdielať na Facebooku