Zatvoriť popup okno s vyhľadávaním
Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / Mierový beh / Peace Run

Mierový beh / Peace Run

Šport

Mierový beh / Peace Run | spisskanovaves.eu
Popis

Peace Run (Mierový beh) je najdlhší štafetový beh s horiacou pochodňou, ktorý prebieha cez viac ako 140 krajín sveta. Jeho poslaním je prekonávať kultúrne a náboženské hranice medzi jednotlivými národmi, ľuďmi alebo hranice v nás samých. Je inšpiráciou k hľadaniu toho, čo nás spája, čo v skutočnosti vyjadruje slovo "mier " a ako ho môže každý z nás v bežnom živote napĺňať. 

Toto symbolizuje Mierová pochodeň putujúca z krajiny do krajiny, od človeka k človeku, od srdca k srdcu. Medzinárodný tím bežcov ju nesie a odovzdáva všetkým, ktorí sa chcú k tejto myšlienke pripojiť buď v rámci pripraveného programu pre školy a deti, mestá a obce, alebo ako jednotlivci na trase. S Mierovou pochodňou môžete bežať, alebo ju len na chvíľu podržať a vložiť do nej svoje želanie pre ostatných. Pridáte sa tak k mnohým významným osobnostiam a k miliónom ľudí na celom svete, ktorí držali pochodeň od vzniku Mierového behu v roku 1987 . 

Keďže rok 2023 je nepárnym rokom, každá krajina si organizuje menšie lokálne trasy Mierového behu. Slovenská časť trasy sa bude konať v termíne 31. 5. - 3. 6. a bude mať dĺžku približne 280 km. 

Program v Spišskej Novej Vsi - v piatok 2. júna 2023: 

8:30 Ceremónia pred radnicou - predstavenie kampane, hry a súťaže pre deti
Stretnutie s medzinárodnou štafetou Mierového behu, krátky zábavný program, beh “okolo sveta” za mier (a zbieranie pečiatok do pasu pri každom svetadieli), každý zúčastnený bude mať možnosť si podržať Mierovú pochodeň a vložiť do nej svoje želanie pre mier alebo svet
9:30 Zasadenie stromu mieru - v areáli ZŠ Nad Medzou

Viac informácii o podujatí Mierový beh / Peace Run
Zdielať na Facebooku

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.