Mierový beh / Peace Run

Typ podujatiaŠport

Obrázok podujatia Mierový beh / Peace Run

Popis

Peace Run (Mierový beh) je najdlhší štafetový beh s horiacou pochodňou, ktorý prebieha cez viac ako 140 krajín sveta. Jeho poslaním je prekonávať kultúrne a náboženské hranice medzi jednotlivými národmi, ľuďmi alebo hranice v nás samých. Je inšpiráciou k hľadaniu toho, čo nás spája, čo v skutočnosti vyjadruje slovo "mier " a ako ho môže každý z nás v bežnom živote napĺňať. 

Toto symbolizuje Mierová pochodeň putujúca z krajiny do krajiny, od človeka k človeku, od srdca k srdcu. Medzinárodný tím bežcov ju nesie a odovzdáva všetkým, ktorí sa chcú k tejto myšlienke pripojiť buď v rámci pripraveného programu pre školy a deti, mestá a obce, alebo ako jednotlivci na trase. S Mierovou pochodňou môžete bežať, alebo ju len na chvíľu podržať a vložiť do nej svoje želanie pre ostatných. Pridáte sa tak k mnohým významným osobnostiam a k miliónom ľudí na celom svete, ktorí držali pochodeň od vzniku Mierového behu v roku 1987 . 

Keďže rok 2023 je nepárnym rokom, každá krajina si organizuje menšie lokálne trasy Mierového behu. Slovenská časť trasy sa bude konať v termíne 31. 5. - 3. 6. a bude mať dĺžku približne 280 km. 

Program v Spišskej Novej Vsi - v piatok 2. júna 2023: 

8:30 Ceremónia pred radnicou - predstavenie kampane, hry a súťaže pre deti
Stretnutie s medzinárodnou štafetou Mierového behu, krátky zábavný program, beh “okolo sveta” za mier (a zbieranie pečiatok do pasu pri každom svetadieli), každý zúčastnený bude mať možnosť si podržať Mierovú pochodeň a vložiť do nej svoje želanie pre mier alebo svet
9:30 Zasadenie stromu mieru - v areáli ZŠ Nad Medzou

Viac informácii o podujatí Mierový beh / Peace Run
Zdielať na Facebooku