Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / Pohľad generácií - výstava fotografií

Pohľad generácií - výstava fotografií

Výstava

Pohľad generácií - výstava fotografií | spisskanovaves.eu
Popis

Mestské kultúrne centrum a Spišské kultúrne centrum a knižnica vás pozývajú na výstavu fotografií členov FOTO klubu Stropkov a Rudolfa Schustera. 

Cieľom výstavy je predstaviť tvorbu fotografov zo Stropkova rôzneho tematického a žánrového zamerania. Pri príležitosti 40. výročia organizovanej fotografie v Stropkove získal klub ocenenie „Pocta Národného osvetového centra“ za rozvoj a propagáciu voľnej amatérskej fotografickej tvorby.

Myšlienka spolupracovať s bývalým prezidentom SR Rudolfom Schusterom sa zrodila v roku 2018, keď sa predseda klubu Anton Hričan dozvedel o Schusterovej fotografickej výstave. Na jeho fotografiách môžu návštevníci obdivovať drsný pôvab Kanady, Kamčatky, Čukotky a ďalších divokých i menej divokých krajín, ktoré zdokumentoval počas svojich ciest. Odhodlaný fotograf sa pre netradičný záber nechá priviazať na dvere vrtuľníka, pohybuje sa v blízkosti medveďov a keď treba, utečie aj sprievodcom či ochranke.

Kolekcia s názvom Pohľad generácií bude prezentovaná v Spišskej Novej Vsi aj vďaka spolupráci Foto klubu Spiš so Stropkovským fotoklubom. 

Vernisáž sa koná 4. 11. 2022 o 16:30 v priestoroch Domu kultúry Mier. 
Reportáž TV Reduty z vernisáže 

Bližšie info
Zdielať na Facebooku

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.