Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / S Bobinou po stopách Košicko - Bohumínskej železnice

S Bobinou po stopách Košicko - Bohumínskej železnice

Iné

S Bobinou po stopách Košicko - Bohumínskej železnice | spisskanovaves.eu
Popis

Tip na rodinný výlet - prvý vlastivedný vlak

Pri príležitosti 150. výročia príchodu prvého vlaku do Spišskej Novej Vsi pre vás vypraví OZ Železničný klub Tatran mimoriadne vlaky do Liptovského Mikuláša a Žiliny.

V čele vlaku sa predstaví historický elektrický rušeň E499.062 Bobina z roku 1957 vo výrobnom vzhľade. Personál tvorený členmi OZ v dobových uniformách sa postará o vaše pohodlie, bezpečnosť a poskytne výklad o histórii prechádzanej trate i zaujímavostiach jej okolia. Možnosť zakúpenia občerstvenia a drobných suvenírov vo vlaku. 


VÝLET DO ŽILINY
Pre všetkých, ktorí túžia po poznaní a radi cestujú, je tu možnosť náučno - poznávacieho výletu vlakom. Personál OZ ponúka jedinečný výklad o histórii, technických a geografických zaujímavostiach jubilujúcej železničnej trate zo Spišskej Novej Vsi do Liptovského Mikuláša a Žiliny. Počas pobytu v Žiline je možné navštíviť Budatínsky hrad, dopravu zo železničnej stanice k hradu zabezpečí historický autobus.
Odchod zo SNV 09:04 - náučno-poznávacia jazda s výkladom - príchod do ZA 12:08 - čas na obed, návštevu Budatínskeho hradu - odchod zo ZA 14:20 - príchod do SNV 16:55

VÝLET DO LIPTOVSKÉHO MIKULÁŠA 
Pre rodiny s deťmi je vhodnejšia kratšia cesta vlakom. V Lipt. Mikuláši máte za približne 5 hod. času možnosť navštíviť Múzeum Janka Kráľa, spoznať centrum mesta, vykonať pešiu túru na pamätník a vojenský cintorín Háj Nicovô alebo navštíviť aquapark Tatralandia.
Odchod zo SNV 09:04 - príchod do LM 10:35 - čas na návštevu mesta - odchod z LM 15:41 - príchod do SNV 16:55

Vaše otázky a registráciu väčších skupín adresujte na email klubtatran@gmail.com

Bližšie info
Zdielať na Facebooku

Vážime si vaše súkromie

Naša spoločnosť a naši partneri uchovávajú alebo pristupujú k informáciám v zariadeniach, napríklad k súborom cookies, a spracúvajú osobné údaje, ako sú jedinečné identifikátory a štandardné informácie, ktoré zariadenie posiela na účely opísané nižšie. Súhlas s vyššie uvedeným spracúvaním môžete poskytnúť kliknutím na tlačidlo “Prijať všetko”. Alebo môžete jeho poskytnutie odmietnuť a zmeniť svoje prednostné nastavenia kliknutím na tlačidlo “Spravovať nastavenia”. Vaše prednostné nastavenia sa budú vzťahovať len na túto webovú lokalitu. Na niektoré formy spracúvania vašich osobných údajov nepotrebujeme váš súhlas. Ak sa vrátite na túto stránku alebo navštívite naše zásady v oblasti ochrany súkromia, môžete kedykoľvek zmeniť svoje prednostné nastavenia.