Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / S Bobinou po stopách Košicko - Bohumínskej železnice

S Bobinou po stopách Košicko - Bohumínskej železnice

Iné

S Bobinou po stopách Košicko - Bohumínskej železnice | spisskanovaves.eu
Popis

Tip na rodinný výlet - prvý vlastivedný vlak

Pri príležitosti 150. výročia príchodu prvého vlaku do Spišskej Novej Vsi pre vás vypraví OZ Železničný klub Tatran mimoriadne vlaky do Liptovského Mikuláša a Žiliny.

V čele vlaku sa predstaví historický elektrický rušeň E499.062 Bobina z roku 1957 vo výrobnom vzhľade. Personál tvorený členmi OZ v dobových uniformách sa postará o vaše pohodlie, bezpečnosť a poskytne výklad o histórii prechádzanej trate i zaujímavostiach jej okolia. Možnosť zakúpenia občerstvenia a drobných suvenírov vo vlaku. 


VÝLET DO ŽILINY
Pre všetkých, ktorí túžia po poznaní a radi cestujú, je tu možnosť náučno - poznávacieho výletu vlakom. Personál OZ ponúka jedinečný výklad o histórii, technických a geografických zaujímavostiach jubilujúcej železničnej trate zo Spišskej Novej Vsi do Liptovského Mikuláša a Žiliny. Počas pobytu v Žiline je možné navštíviť Budatínsky hrad, dopravu zo železničnej stanice k hradu zabezpečí historický autobus.
Odchod zo SNV 09:04 - náučno-poznávacia jazda s výkladom - príchod do ZA 12:08 - čas na obed, návštevu Budatínskeho hradu - odchod zo ZA 14:20 - príchod do SNV 16:55

VÝLET DO LIPTOVSKÉHO MIKULÁŠA 
Pre rodiny s deťmi je vhodnejšia kratšia cesta vlakom. V Lipt. Mikuláši máte za približne 5 hod. času možnosť navštíviť Múzeum Janka Kráľa, spoznať centrum mesta, vykonať pešiu túru na pamätník a vojenský cintorín Háj Nicovô alebo navštíviť aquapark Tatralandia.
Odchod zo SNV 09:04 - príchod do LM 10:35 - čas na návštevu mesta - odchod z LM 15:41 - príchod do SNV 16:55

Vaše otázky a registráciu väčších skupín adresujte na email klubtatran@gmail.com

Bližšie info
Zdielať na Facebooku